Які можливості відкриваються для вітчизняних аграріїв на ринку Ближнього і Середнього Сходу?
Потенціал даного регіону, в першу чергу, проявляється в кліматичних особливостях цих країн, які не можуть задовольнити свої потреби в аграрній продукції самостійно. Також, низька ціна на українську аграрну продукцію не може не викликати інтерес з боку таких держав.
Що ж стосується українських аграріїв, то для наших компаній процедура поставки продукції в регіони Ближнього і Середнього Сходу є набагато простішою, ніж в країни ЄС, хоча б с точки зору стандартів контролю якості і бюрократичних процедур.
В першу чергу, країни даного регіону проявляють високий інтерес щодо початку співпраці і реалізації спільних проектів в аграрному секторі. Українські аграрії, в свою чергу, цікавляться використанням наявних вільних економічних зон для ведення бізнесу в цих країнах. В Ірані існує декілька подібних зон, які мають за мету залучення інвестицій в промислову, торгову та інші сфери.
Серед особливостей в цих зонах слід виділити:
1. Звільнення від сплати податку на прибуток протягом 15 років (деякі пропонують таке звільнення до 30 років);
2. Можливість створення підприємств із 100% іноземними інвестиціями, а також створення спільних підприємств;
3. Надання гарантій захисту іноземних інвестицій;
4. Звільнення від сплати митних зборів при імпорті сировини, обладнання та запасних частин;
5. Звільнення товарів, виготовлених у вільній економічній зоні від сплати мита при їх імпорті на материкову частину Ірану;
6. Усі банківські транзакції регулюються законодавством вільної економічної зони;
7. Можливість безвізового в'їзду.
Незважаючи на те, що в даний момент до Ірану застосовані санкції та було прийнято рішення про відключення цієї країни від банківської системи SWIFT, потрібно зазначити, що зараз ведеться активна робота щодо зняття санкцій з Ірану вже на початку 2016 року. Крім цього, на даний момент все ж таки існують певні законні методи фінансових розрахунків.
Українським аграріям вже зараз бажано шукати партнерів на ринку Ірану та інших країн Ближнього та Середнього сходу, так як інтерес співпраці з цими країнами істотно виріс, як зі сторони європейських, так і американських компаній.
Активний вихід на нові ринки матиме позитивний вплив як на АПК, так і на економіку України в цілому.
Оригінальну версію статті читайте російською мовою у форматі PDF.
Ігор Мельник,
керуючий партнер IMG Partners, адвокат